Jak pomagamy?
Nasza przychodnia weterynaryjna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, który umożliwia kompleksową diagnostykę i leczenie zwierząt. Dzisiaj chcieliśmy się nim z Państwem podzielić. Jesteśmy wyposażeni w:
UNIT STOMATOLOGICZNY. Ten profesjonalny zestaw narzędzi, dostosowany do potrzeb weterynaryjnych, zapewnia najlepszą opiekę dentystyczną dla naszych czworonożnych przyjaciół.
Jakie korzyści niesie za sobą ta zmiana?
🔆 Zabiegi są teraz wykonywane szybciej i sprawniej, co obniża ryzyko konieczności znieczulenia ogólnego.
🔆 Dzięki zwiększonej podaży wody na końcówkę skalera (narzędzia usuwającego kamień) poprawia się efektywność pracy, a także lepiej zabezpiecza się szkliwo przed przegrzaniem i uszkodzeniem.
🔆 Posiadając kątnicę z własnym źródłem wody, teraz możemy przeprowadzać dwustopniowe polerowanie zębów, co zapewni jeszcze lepsze rezultaty w porównaniu do dotychczas stosowanego jednostopniowego polerowania.
🔆 Dzięki turbinie (narzędzia do wiercenia) mamy możliwość profesjonalnych ekstrakcji zębów, co szczególnie cieszy. 🤩 Wielokrotnie zdarzało się, że ząb nie mógł być uratowany, a właściciel musiał tylko czekać na dalszy rozwój choroby przyzębia. To był koszmar!
🔆 Dzięki lepszemu wykonaniu zabiegów sanacji jamy ustnej, konieczność ich częstszego wykonywania zostanie zredukowana.
🔆 Wyposażenie w końcówki stomatologiczne z własnym źródłem światła pozwala uniknąć pominięcia żadnych detali.
AUTOKLAW CHIRURGICZNY. To urządzenie medyczne służące do sterylizacji narzędzi i materiałów używanych w procedurach chirurgicznych. Działa na zasadzie wysokotemperaturowej pary wodnej pod ciśnieniem, co umożliwia skuteczne niszczenie bakterii, wirusów, grzybów oraz innych drobnoustrojów.
Autoklaw poddaje umyte i zdezynfekowane wcześniej narzędzia temperaturze sięgającej 122 stopni pod ciśnieniem 1,15 bara. W tych warunkach drobnoustroje i ich przetrwalniki nie mają szansy przetrwania. 😉
CIŚNIENIOMIERZ DOPPLEROWSKI.
Czy zwierzęta mogą mieć problem z ciśnieniem tętniczym? Oczywiście! Problem polega tylko na tym, że bada się je ciut trudniej niż u ludzi i dlatego badanie ciśnienia u zwierząt nie jest tak popularne. Aby uwidocznić przepływ krwi przez zaciśnięte naczynie krwionośne potrzebna jest specjalna sonda, działająca podobnie do sondy USG. Badanie należy wykonywać kilkakrotnie, zajmuje ono trochę czasu i nie każdy zwierz i lekarz ma do tego cierpliwość. W jakich przypadkach należy badać ciśnienie u psów i kotów?
Badanie ciśnienia wykonujemy u zwierząt, które:
🔎 są leczone kardiologicznie
🔎 miały lub mają problemy z nerkami
🔎 są kotami z nadczynnością tarczycy
🔎 osiągnęły dojrzały wiek i przychodzą na badania profilaktyczne.
RTG stomatologiczny jest ważnym narzędziem diagnostycznym w weterynarii, pozwala na dokładne ocenienie stanu zębów.
W naszej przychodni wykonujemy zabiegi czyszczenia psich i kocich zębów z kamienia wraz z ich dokładnym badaniem klinicznym oraz rentgenowskim. Zęby pozbawione więzadła zębodołowego oraz owładnięte stanem zapalnym zostają usunięte, a dziąsła w ich miejscu szyjemy cienką, wchłanialną nicią.